Zakoupíte-li trampolínu na zahradu, řekněme o průměru větším, než tři metry, máte před sebou obrovskou plochu pro rozmanitá využití. První, co vás zřejmě napadne, je skákání. Odložíte obuv, svléknete ponožky a začnete tu provozovat své první nesmělé krůčky, až se časem propracujete k mohutným výskokům, a třeba i k akrobacii. Tu ovšem neprovozujte bez trenéra, abyste nakonec neskončili v nemocnici s fatálními úrazy. To ale není vše, k čemu trampolínu využijete.
Zahrajte si karty, šachy, „člověče“ nebo kostky – společenské hry se obvykle provozují v obývacím pokoji nebo v ložnici u stolu, případně na zemi na koberci, ovšem trampolína vám umožní ještě lepší zábavu. Jde totiž o to, že můžete sedět v kruhu vedle sebe a proti sobě a při hraní se mírně pohupovat, což perfektně působí jako antistres. Při hře se zároveň nacházíte pár desítek centimetrů nad zemí, takže máte zároveň lepší přehled o tom, co se děje kolem vás.
Vezměte si na trampolínu svačinu– po skákání přijde vhod občerstvení a to si můžete klidně odnést na skákací plochu. Stačí vám k tomu dřevěný nebo plastový podnos pro kávu, čaj, sušenky, obložené chlebíčky či sendviče se zeleninou a posedět tu můžete pohodlně třeba ve třech.
Můžete tu i nocovat – možná, že i vy jste jako malé děti toužily přenocovat na zahradě pod stanem. Bylo to vaše první dobrodružství mimo bezpečí rodinného sídla a k něčemu podobnému se můžete odhodlat i nyní. Prodávají se totiž stanové kupole na trampolíny, které se podobají stanovým konstrukcím pro přenocování v kempech. Stany mívají vchod a moskytiéru proti hmyzu, takže tu vy i vaše děti můžete trávit spoustu času.
Plánování dovolené – potřebujete naplánovat dovolenou a nevíte, kam m se vypravit? Vezměte si na plochu velké zahradní trampolíny klasickou papírovou turistickou mapu (nebo více map), rozložte ji a v tureckém sedu se rozhodujte, jaké lokalitě dáte o dovolené přednost. Pohupování na trampolíně vám zlepší náladu a ještě více podpoří vaše tvůrčí a rozhodovací schopnosti.